طراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پردازطراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پرداز

طراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پرداز

طراحی سایت های حرفه ای با رعایت اصول با تیم طراحی وب سایت آینده پرداز با20 سال سابقه

انواع میزبانی وب

در دسته : مقالات/ میزبانی وب سایت / ۰

انواع هاست 

اولین گام در انتخاب فضای میزبانی، تعیین پلت فورم سروراست. معمولا هاست ها را بر این اساس به دو دسته ی میزبانی لینوکس و ویندوزتقسیم می کنند.

  • میزبانی لینوکس

در این نوع میزبانی، پلت فورم سرور لینوکس است. برای استفاده از هاست لینوکس، نوع سیستم عامل رایانه شما مهم نیست. معمولا کاربران این مورد را اشتباه متوجه می شوند و فکر می کنند چون پلت فورم، لینوکس است باید حتما روی سیستم خود لینوکس داشته باشند. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است.

میزبانی لینوکس نسبت به ویندوزکاربرد خیلی بیشتری دارد و معمولا اسکریپت هایی که در اینترنت وجود دارند با میزبانی لینوکس بهتر قابل استفاده هستند.

به طور کلی برای سایت هایی که با استفاده از فن آوری های منبع باز (پی اچ پی ، پرل ، پایتون و غیره) طراحی می شوند، میزبانی لینوکس بسیار مناسب تر است.

  • میزبانی ویندوز

در این نوع میزبانی، پلت فورم سرور، ویندوز است. میزبانی ویندوز بیشتر برای کسانی مناسب است که قصد استفاده از اسکریپت های asp یا asp.net و یا بانک اطلاعاتی مایکروسافت یعنی sql server را داشته باشند. سرویس های هاستینگ ویندوز به دلیل رایگان نبودن ویندوز و نرم افزار های تحت آن و نیاز به خرید لایسنس برای آن ها، نسبت به سرویس های میزبانی لینوکس قیمت و هزینه بیشتری دارند.

 

کنترل پنل و انواع آن

کنترل پنل در هاستینگ شامل نرم افزاری تحت وب است که امکان مدیریت و تغییرات مختلف را بر روی فضای هاستینگ شما مهیا می سازد. در واقع می توان گفت Control Panel بخشی از واسط گرافیکی کاربر در ویندوز و یا لینوکس است که اجازه مدیریت فضای هاستینگ را فراهم می سازد.

عموما کنترل پنل ها امکاناتی از قبیل امکان مدیریت فایل ها، ساخت اکانت FTP، ساخت و مدیریت ایمیل ها، تنظیمات مربوط به نیم سرورها (dns ها)، ساخت و مدیریت زیر دامنه ها، طراحی و تغییر صفحات وب، نصب نرم افزارهای تحت وب، ساخت و مدیریت دیتابیس و تهیه و بازگردانی بکاپ و …. را در اختیار کاربران قرار می دهند.

کنترل پنل ها براساس  نوع میزبان، به دو دسته ویندوزی و لینوکسی تقسیم بندی می شوند.

  • کنترل پنل های لینوکسی

کنترل پنل های لینوکسی روی سرورهایی که سیستم عامل آن ها مبتنی بر لینوکس است، نصب می شود. از معروف ترین این کنترل پنل ها می توان به Cpanel و Direct Admin اشاره کرد.

در حال حاضر سی پنل از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر کنترل پنل ها برخوردار است.

  • کنترل پنل های ویندوزی

کنترل پنل های ویندوزی روی سرورهایی که سیستم عامل آن ها مبتنی بر ویندوز است، نصب می شود. از معروف ترین این کنترل پنل ها می توان به Helm ، Plesk و Extend اشاره کرد.

از کنترل پنل های فوق، Plesk امکان نصب بر روی هر دو سرور لینوکس و ویندوز را دارا می باشد اما بیشتر روی سرور ویندوز اجرا می شود. این کنترل پنل دارای محیطی ساده برای مدیریت منابع سرور می باشد و بسیار کاربر پسند است.

 

 

 

 

برچسب ها :برخی از مشتریان