طراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پردازطراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پرداز

طراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پرداز

طراحی سایت های حرفه ای با رعایت اصول با تیم طراحی وب سایت آینده پرداز با20 سال سابقه

تعریف میزبانی وب

در دسته : مقالات/ میزبانی وب سایت / ۰

 

هاست چیست ؟

هاست (host) به معنای میزبان است و در علم کامپیوتر به فضایی گفته می‌شود که داده‌ها و کدهای وب‌ سایت بر روی آن قرار می‌گیرند.

میزبانی وب سرویسی است که به سازمانها و افراد اجازه می دهد یک وب سایت یا صفحه وب را در اینترنت ایجاد کنند. میزبان وب و یا ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، یک کسب و کار است که فناوریها و خدماتی را فراهم میکند که برای مشاهده یک وب سایت یا صفحه وب در اینترنت موردنیاز است. در فناوری اطلاعات، به برنامه کامپیوتری که به سایر برنامه ها (Client Programs) در همان کامپیوتر یا سایر کامپیوترهای متصل به شبکه خدمات ارایه می دهد، سرور (server) گفته میشود.

هاست امکاناتی از قبیل دسترسی به دیتابیس، ارسال و دریافت ایمیل، اجرای کدها و … را فراهم می سازد. کلیه  فایل ها، عکس ها و … یک وب سایت بر روی هاست قرار می گیرد تا به صورت شبانه روزی از طریق اینترنت درهر مکانی قابل دسترسی باشد. این فضای میزبانی توسط شرکت‌ های هاستینگ بر روی سرورهایشان ایجاد شده و به مشتریان اجاره داده می‌شود.

پس از اجاره فضای میزبانی، شرکت هاستینگ برای مدیریت هاست، یک کنترل پنل در اختیار شما قرار می دهد. همراه این کنترل پنل، یک آدرس اینترنتی، نام کاربری و رمز منحصر به فرد به شما داده می شود. با استفاده از این اطلاعات می توانید به بخش مدیریتی Host خود وارد شوید و سایت خود را در آن بارگذاری نمایید.

برخی از خصوصیاتی که در هنگام اجاره سرویس هاستینگ باید به آن توجه داشت عبارت اند از :

  • میزان فضا (Quata) : مثلا ۱۰۰ مگابایت، ۱ گیگابایت، …

  • نوع هاست : ویندوز یا لینوکس

  • کشوری که سرور هاستینگ در آن قرار دارد.

  • تعداد اکانت‌های ایمیل

  • میزان پهنای باند (bandwidth) : حجم اطلاعاتی که در یک ماه می‌توان ارسال و دریافت کرد.

  • پشتیبانی از زبان‌های برنامه نویسی : مثل PHP, ASP و …

 

برچسب ها :برخی از مشتریان