طراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پردازطراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پرداز

طراحی سایت ، طراحی حرفه ای سایت ، اپلیکیشن موبایل : آینده پرداز

طراحی سایت های حرفه ای با رعایت اصول با تیم طراحی وب سایت آینده پرداز با20 سال سابقه

نقش رسانه های اجتماعی در بازاریابی

در دسته : بازاریابی الکترونیکی/ مقالات / ۰

نقش رسانه های اجتماعی در بازاریابی

 

نقش رسانه های اجتماعی در بازاریابی چیست ؟ احتمالاً تا چند سال پیش چنین سوالی به ذهن شما خطور نمیکرد، اما امروزه این سوال رایج و متداولی است که پاسخ به آن میتواند به بهبود کسب و کارشما بیانجامد.اول از همه، اجازه دهید در مورد ماهیت رسانه های اجتماعی صحبت کنیم. رسانه های اجتماعی ابزارهای کم هزینه ای هستند که به منظور ترکیب تکنولوژی و تعاملات اجتماعی با استفاده از کلمات استفاده می شوند. این ابزارها معمولاً مبتنی بر اینترنت یا تلفن همراه هستند.

نقش رسانه های اجتماعی در بازاریابی برای صاحبان مشاغل فرصت و راهی را برای برقراری ارتباط با هم صنفان، مشتریان و مصرف کنندگان بالقوه فراهم میکنند که منجر به شخصی سازی «برند» آنها شده و به آنها کمک می کند که پیام خود را در یک مسیر محاوره ای و آرام منتشر کنند. برای اینکه شما از این قافله عقب نمانید، باید بخشی از زندگی روزمره تان را به رسانه های اجتماعی اختصاص دهید.

*

اگر فکر می کنید که رسانه های اجتماعی فقط برای صاحبان کسب و کارهای کوچک هستند در اشتباه هستید. در این مجال تنها به ۲ شرکت صاحب نام اشاره میکینم که بخشی از بازاریابی خود را از طریق رسانه های اجتماعی انجام میدهند:

  • بی ام دبلیو (BMW)- استفاده از فیس بوک برای ترویج سفرهای جاده ای خودروهای سری ۱ شرکت و ایجاد یک صفحه برای طرفداران خود.
  • دانکین دوناتز (Dunkin Donuts )- طرفداران زیادی در رسانه های اجتماعی پیدا کرده و یک حساب توییتر میکروبلاگینگ ایجاد کرده است.

همانطور که می بینید کسب و کارهای بزرگی همچون تولید کنندگان ماشینهای شگفت انگیز، کافی شاپهای زنجیره ای و بسیاری دیگر از کسب و کارهای بزرگ و صاحب نام از ابزار رسانه های اجتماعی  استفاده میکنند. درک این مطلب خیلی دشوار نیست که متوجه شویم رسانه های اجتماعی می توانند نقش مهمی در بازاریابی کسب و کار شما داشته باشند.

حال باید به این مسأله بپردازیم که رسانه های اجتماعی باید چه نقشی در بازاریابی کسب و کار شما داشته باشند؟ رسانه های اجتماعی ابزاری هستند که شما برای اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در مورد هویت و محصولاتتان بکار می برید.

رسانه های اجتماعی این کار را انجام می دهند:

شما می توانید از رسانه های اجتماعی به منظور معرفی فعالیتهای  خود و محصولات و خدماتی که ارائه می دهید، استفاده کنید.

شما می توانید با استفاده از رسانه های اجتماعی، با افرادی که ممکن است در مورد محصولات یا خدمات شما و یا هر آنچه که شرکت شما ارائه میدهد آشنایی نداشته باشند، ارتباط برقرار کنید.

رسانه های اجتماعی باعث می شوند مشتریان و مصرف کنندگان شما را «باور» کنند. اگر می خواهید مردم به دنبال شما باشند، فقط درباره اخبار جدیدترین محصول خود صحبت نکنید، بلکه اهداف و چشم اندازهای خود را نیز با آنها به اشتراک بگذارید.

شما می توانید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا با آن دسته از هم صنفان تان که ممکن است با آنها در بازار هدف مشابه قرار بگیرید، در ارتباط باشید.

شما می توانید از رسانه های اجتماعی برای برقراری رابطه و ایجاد تعاملی که مشتریان دنبال آن هستند، استفاده کنید.

شما می توانید از طریق رسانه های اجتماعی بازاریابی کم هزینه و مقرون به صرفه ای داشته باشید. بازاریابی و تبلیغات در اکثر رسانه های اجتماعی ارزان تر از تبلیغات سنتی است، بنابراین بدون اینکه مجبور باشید پول بیشتری برای تبلیغات هزینه کنید، مخاطبان خود را افزایش داده و کسب و کارتان را رونق میبخشید.

از آنجاکه اعضای رسانه های اجتماعی شامل اغلب گروه های سنی میباشد، لذا صرف نظر از اینکه مخاطبان مورد نظر شما جوان باشند یا سالخورده، بسیاری از آنها عضو این رسانه ها بوده و در انتظار شما هستند.

از آنجا که رسانه های اجتماعی در همه جا در دسترس هستند و امروزه اغلب کاربران از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، کسب و کارهای بیشتری در حال ارائه تجربیات همراه با موبایل هستند. پررنگ شدن نقش تلفن همراه در زندگی روزمره ما برای کسب و کارهای کوچک بسیار بااهمیت است. حضور در رسانه های اجتماعی که از طریق تلفن همراه قابل دسترسی هستند، می تواند شانس موفقیت کسب و کار شما را زمانی که یک مشتری در خارج از منزل یا محل کار، مشغول جستجو برای یک مکان مناسب برای صرف یک وعده غذا یا خرید محصول است، را افزایش دهد.

 

 

اگر در زمینه بازاریابی کسب و کارتان در رسانه های اجتماعی نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید .

 

نقش رسانه های اجتماعی در بازاریابی ۰۲۱۸۸۹۴۴۸۲۴ 

 

 

 برخی از مشتریان